2011. február 5., szombat
2011. február 3., csütörtök
Ruben"éneke"
Egyedül jött haza este Liáéktól, közben dúdolgatott és elhatározta,hogy ő is ír egy éneket.Íme:
Már hosszú idők óta
Kísért a sok bűnöm
De Isten segít nékem
Nem félek semmitől.
Isten a legjobb barát
Segít ha kell
Az ördög kísért engem
De Isten megsegít.
Az ördög ha utamat állja
Isten elküldi őt
De az ördög ennek nem örül
ezért mást kísért.
És ha egyedül maradsz
Isten nem hagy egyedül
CSak kérned kell és ő segít
cserében azt kéri hogy légy az övé.
Ha öreg vagy már
És mindened fáj
Ne bánkódj egy kicsit sem
CSak kérjed Istent és segít.
Már hosszú idők óta
Kísért a sok bűnöm
De Isten segít nékem
Nem félek semmitől.
Isten a legjobb barát
Segít ha kell
Az ördög kísért engem
De Isten megsegít.
Az ördög ha utamat állja
Isten elküldi őt
De az ördög ennek nem örül
ezért mást kísért.
És ha egyedül maradsz
Isten nem hagy egyedül
CSak kérned kell és ő segít
cserében azt kéri hogy légy az övé.
Ha öreg vagy már
És mindened fáj
Ne bánkódj egy kicsit sem
CSak kérjed Istent és segít.
2011. január 14., péntek
Megjelent
a szemeim előtt egy kép:Katinka születése után a kórházban vártam,hogy édesapám jöjjön értünk kocsival.Az ablaknál álltam és figyeltem,ahogy az épület sarkánál fordultak be a kocsik.Egyes vezetők félve,óvatosan,mások kapkodva,idegesen.Az én apum határozottan mint aki jól tudja mi a dolga.Nem is lehet ezt igazán leírni,de nekem szívmelengető élmény.Mellette nem féltem a kocsiban.Tizenéves kora óta vezet.Annak idején traktorral keresztül-kasul bejárta az országot.Kiskocsival is sok fele és sokat járt.Egyetlen balesete volt néhány éve,a keze tört el,másnak nem lett baja(a kocsi eléggé megrongálódott).Édesanyám azt mondta ,hogy képes a mások hibáit is korrigálni.Persze mindezek felett Isten angyalai őrizték,védték sokszor kézzelfoghatón.DE Isten most megengedte a balesetet.Nem az ő hibája volt ,mégis nehéz.Tudjuk,hogy nem nagyobb a szükség mint a Segítő.Nem gondoltuk,hogy ilyen hamar bele kerülünk a rostába.Engem Isten előre felkészített ,egy könyv által ,csak akkor nem tudtam mire.Azóta nagynéném és apu is elolvasta azt a bizonyos fejezetet,és csak ámulnak rajta.Hisszük,hogy akik Istent szeretik azoknak minden javukra van.
2011. január 12., szerda
Velünk az Isten
Bármi történik is ,jó az Úr,írta Adina.Ezt érezzük,tapasztaljuk mi is.Az egész család.
2011. január 11., kedd
...
Az elmúlt 5 napból a szombat délelőttöt töltöttem itthon,a többit mind a marketbe .Hulla fáradt vagyok,nagyon gripás.DE a legnehezebb,hogy aput szörnyű sokk érte.Fizikailag elég jól van,de imádkozni kell ,hogy bírja lelkileg!!
2011. január 6., csütörtök
Hol is kezdjem?
Az elmúlt hetek annyira zsúfoltak voltak, hogy elolvastam mások bejegyzését de írásra nem maradt időm.Közben lett 3 új olvasóm.Annuska nénit rég vártam,hogy "rám találjon".Örültem a megjegyzéseinek.Az Éva néni megjegyzése nyomán eszembe jutott Imre bátyánk ,aki gyakori vendég volt mamáéknál,meg mikor Annus nénénk vendégül látott Zilahon.Jó,hogy a valamikori mocsolyaiakkal itt találkozhatok.Az Anna blogját tavasszal olvastam,valahogy a regisztrálás elmaradt.Ahogy most újra odakerültem, ismét tudatosodott bennem ,hogy csak kegyelem hogy egészségesek vagyunk és csak csodálni tudom azt az erőt amit nála látok.Jó őt olvasni,meg mindenkit akihez be jelentkeztem.Karácsonyba hasonló történt velünk mint a békési Piroskáékkal,csak én nem tudtam úgy megfogalmazni.Megvigasztalt az írása.Az ünnepi személyes üzenetemet Nagy István lp.tv. prédikációjából kaptam:az Úr Jézust nem elég imádni,Őt követni kell.Vasárnap Borzási Pál tv .szolgált nálunk:ebben az évben is bekerülünk a rostába de nem esünk ki.Számba vettem a múlt évet ,csak úgy nagy léptekben.Februárban férjem sérv műtéte,márciusban Tibike mennyegzője,áprilisban Piriék 25_ik házassági évfordulója,május Hargita,augusztus mama temetése és közben a sok hétköznap,mind csupa kegyelem és áldás.A nyáron olyan lesz ami még nem volt:egyszerre két bébit babusgathatok.Húgomék május végére várják a babát,öcsémék július elejére.Eddig 3 unokaöcsikém van ,akiket nagyon szeretek,kíváncsian várjuk a pocaklakók érkezését.Vasárnap lesz Katinka 15 éves.Az Úr áldja meg őt nagyon.Azért most írom mert szombattól leltározunk,ami eltart néhány napig.Úgyhogy nem fogok unatkozni.
2010. december 15., szerda
Karácsonyi emlék
Vasárnap énekórán mondtam el Zsuzsikának miután elénekeltük azt az éneket,hogy Halljátok az angyalok kara zengését.A mocsolyai kis gyülekezet a sámsoni körzethez tartozik,az ének és zene kar szokott átmenni kántálni.Mama (annakidején) felvette magnóra.Az említett ének vége fele van egy szünet ,ott hallik az ajtó nyikorgás ,majd a végén:tessenek bejönni,na ez is benne lesz.Azóta amikor ezt az éneket énekeljük mindig" hallom" az ajtó nyikorgást és drága nagymamám hangját.Most ahogy leírtam még a házat is "láttam".
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)