2011. augusztus 17., szerda

Gyerekbemutatás









Táborozás




A fiatalok(köztük a lányaim) 4 napig sátoroztak a Lesi-tónál.A múlt héten pedig Nagybánya környékén voltak(az ottani fiatalokkal), ugyancsak sátorozni. Voltak megtérések, megújulások, szép emlékek maradnak.



Lelkipásztorunk:

Azért imádkoztam, hogy a lelkipásztorunknak legyenek az enyémekkel egyidős gyerekei. Isten meghallgatott, mert van nekik 6.:) Nagyon szeretem a tanítását, nagyon gyakorlatias.

2011. július 18., hétfő

Turmezei Erzsebet
Add össze!
Félve megyek az iskola felé,
Félve a Mester hű szeme elé.
Szabódva nyújtom át a füzetet,
A sok kusza, egymás alá vetett
Tétova számot: „Valaki beteg…
Szenved, gyötrődik, akit szeretek…
Ellenség tör reám. S magam vagyok,
Önmagamnak ellensége – legnagyobb.”
A Mester nézi… hosszan, komolyan.
„Bizony, a feladatban hiba van!
Sorakozik a sok sötét adat,
S nem adtad hozzá a hatalmamat!”
Pirulva nézem. Ó, mennyire más,
Ahogy Ő vezet, az összeadás.
Olyan megnyugtató a vége is,
Oly bíztató az eredménye is!
Hozzáadva hatalmát, erejét,
Szeretetét, mely melengetve véd,
Mindenhez, ami nyomja a szívem.
Az eredmény: „Hiszek, Uram! Igen!”

Ezzel a verssel vigasztalt meg Jó Atyám(a Piroska blogjáról)

2011. július 7., csütörtök

Velük töltöm az estéimet


Lehet találgatni melyik a fiú,melyik a lány.Jelenleg ők a napsugaraink,az örömök az életemben.Mindkettő nagyon aranyos!Blogírás helyett most babázok.Szép nyarat mindenkinek!

2011. június 22., szerda

Megszületett Hannelore

az öcsém kislánya,az én első kicsi unokahugom (egy nagy már van ,de őt nem babusgathattam).Nagyon jó nagynéninek lenni.Egy ének járt ma az eszemben Vonj öröm és búbánaton át mind közelebb közelebb Tehozzád.Van mostanság mindkettőből bőven.